З появою комп’ютерів та інтернету в життя людини увірвалася нова розвага – онлайн-ігри. Це чудова можливість весело провести час. Ось тільки захопленість різними шутерами чи спортивними симуляторами може настільки затягнути людину, що вона втрачає зв’язок реальністю. Віртуальний ігровий світ замінює йому реальне життя: гравець припиняє приділяти увагу сім’ї, може прогулювати роботу. У такій ситуації говорять про патологію, яка потребує оперативного лікування – ігроманії або лудоманії.

Громанія та її лікування

Комп’ютерні ігри є одним із способів відволіктися від життєвих негараздів і розслабитися. Коли людина приділяє їм 1-2 години на день (наприклад, грає після роботи), така ситуація не викликає тривоги. Небезпечною ознакою є аномальне збільшення кількості часу, проведеного у грі. Грамоман починає багато грати, що завдає шкоди іншим сферам життя.

Громанія – це залежність, яка руйнує сім’ї та людські життя. Тому вона потребує оперативного терапевтичного втручання, як будь-яке інше захворювання. Лікування ігроманії є комплексною процедурою, що включає психотерапевтичні сеанси та медикаментозну терапію. Займатися нею має професійний психотерапевт та психіатр-нарколог, який допоможе підібрати індивідуальний план лікування.

Способи лікування ігроманії

Залежність від комп’ютерних ігор усувають застосуванням цілого ряду заходів. Вони передбачають три стадії:

  1. усвідомлення ігроманом своєї залежності та виникнення в нього бажання подолати її;
  2. індивідуальні психотерапевтичні сеанси та групова терапія для формування правильних життєвих установок;
  3. соціальна адаптація та розуміння того, що повноцінне життя можливе без постійних онлайн-ігор.

Методи лікування ігроманії в наркологічному центрі «ДАР» включають:

  • психотерапію – гештальт-аналіз, психосинтез, аутогенні тренування, сеанси сімейної терапії;
  • медикаментозну терапіюпобічних симптомів лудоманії – депресії, безсоння, дратівливості, ломки;
  • гіпнотичний вплив на людину, формування у неї заборонених настанов до гри.

Громанія як хвороба не можна вилікувати застосуванням тільки однієї методики. Просте вживання антидепресантів нічого не дасть, адже корінь проблеми лежить у свідомості людини. При цьому спілкування з психотерапевтом допомагає лудоману усвідомити свою залежність, але від його зусиль залежить подальша соціальна адаптація.

Лікування ігроманії в Україні

Комп’ютерні розробники сьогодні вигадали безліч цікавих онлайн-ігор. CS:GO, Fortnite, FIFA та багато інших симуляторів дарують незабутні емоції. Деякі люди стають професійними кіберспортсменами, перетворюють своє захоплення на заробіток. Досить згадати успішну українську команду NAVI, яка здобула безліч престижних нагород.

От лише деяким людям онлайн-ігри заважають повноцінно жити. Вони стають альтернативою походам на роботу, турботі про сім’ю. У такій небезпечній ситуації не можна відкладати проблему у довгий ящик. Почати діяти можна з простого кроку – кодування від ігрових автоматів у Києві в наркологічному центрі «ДАР».

Позбавлення ігрової залежності – це тривалий процес, який може затягнутися на кілька років. Самостійно подолати патологію не вдасться, потрібна кваліфікована допомога. Фахівець направить пацієнта в потрібне русло, дозволить йому усвідомити своє становище та почати одужання. Лудоманія руйнує життя, але з нею можна впоратися за комплексного підходу.