Капельница для виводу из запоя

Крапельниця для виведення з запою

Тривале вживання алкоголю викликає ряд патологічних змін у всіх внутрішніх органах і функціональних системах. Запій не подолати з наскоку; для вирішення складної багатогранної проблеми потрібно комплексний вплив на організм. Саме тому першою ланкою в ланцюзі лікувально-реабілітаційних заходів стає інфузійна терапія – очищаюча крапельниця від алкоголю, що забезпечує ефективну детоксикацію і загальне оздоровлення організму.

За рахунок інфузійної терапії досягається швидке зниження рівня етанолу в руслі кровотоку і відновлення водно-сольового балансу, що сприяє нормалізації тиску і обміну речовин. Насичення організму рідиною стимулює діурез, прискорюючи виведення токсичних метаболітів алкоголю. Оскільки активні речовини потрапляють відразу в кров, минаючи шлунково-кишкового тракту, крапельниця діє швидше, ніж таблетки; поліпшення настає майже відразу.

Якщо запій триває недовго, а загальний стан хворого не викликає побоювань, для зняття інтоксикації і абстинентного синдрому досить крапельниці з фізіологічним розчином, востановлюючого втрати рідини і електролітів через блювання. У разі сильного зневоднення до складу крапельниці додають плазмозамещаючі і сольові препарати, для припинення блювоти застосовують препарати центральної дії – церукал, ондансетрон, метоклопрамід і ін.

Порушення вуглеводного обміну, нудота і помилкове відчуття ситості змушують пацієнтів відмовлятися від прийому їжі. Якщо запій триває більше доби, розвивається гіпоглікемія – стійкий дефіцит цукру, який проявляється млявістю, головним болем і зниженням артеріального тиску. Для нормалізації рівня цукру і запуску енергетичного обміну показані крапельниці з розчином глюкози в обсязі 400-500 мл.

На додачу до гіпоглікемії під час запою часто з’являється ацидоз – закислення крові через накопичення проміжних продуктів розщеплення етанолу, зокрема оцтового альдегіду. При порушеннях кислотно-лужного балансу капають розчини-дезінтоксіканти, які також стимулюють енергетичний обмін – мафусол, Реамберін, Унитиол. Тривалість курсу крапельниць розраховується.

При важкому алкогольному отруєнні з ознаками коми або предкоматозного стану перед постановкою очищаючої крапельниці застосовують антидоти. Першим внутрішньовенно вводять налоксон для стимуляції дихального центру, потім в ту ж вену – тіамін і 40% розчин глюкози; при критичному зниженні тиску капають протишокові кровозамінники. Крапельниці з вітамінами групи В підтримають нервову систему і допоможуть впоратися з вегетативними розладами, викликаними пригніченням нервових центрів – порушеннями терморегуляції, тремором, розладом координації рухів.

У яких випадках слід використовувати крапельницю?

Скульптура
Фартушний Євген Миколайович

Лікар вищої категорії,
провідний фахівець в області лікування алкогольної залежності.

Основне показання до інфузійної терапії – запій, який триває кілька днів і супроводжується сильною блювотою, зневодненням і виснаженням. У тих випадках, коли отруєння алкоголем викликало загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, виведення з запою за допомогою крапельниці – єдино можливий варіант.

Інфузійне вливання рідини, електролітів і лікарських засобів виключає роздратування запалених слизових оболонок травного тракту і прискорює одужання. З тієї ж причини без крапельниці не обійтися при ураженні печінки і підшлункової залози, коли хворий змушений дотримуватися голодної дієти.

Також крапельниці полегшують зняття алкогольної інтоксикації при одноразовому прийомі великих доз алкоголю і швидко наростаючих ознаках пригнічення дихальних центрів. Інфузійна терапія також може застосовуватися для лікування хронічних алкоголіків при рецидиві запою, але на додачу до детоксикації також призначаються седативні засоби; паралельно розробляється план особистої терапії для подолання психологічної залежності від спиртного.

Категоричних протипоказань до інфузійної терапії майже немає; головне – правильно підібрати медикаменти для постановки комплексної крапельниці. Хоча процедура нескладна, не рекомендується ставити крапельницю самостійно, оскільки неспеціаліст не може об’єктивно оцінити стан пацієнта і підібрати потрібні препарати.

Склад крапельниці від алкоголю

Основним компонентом крапельниці для виведення з запою служить ізотонічний розчин 0,9% натрію хлориду або 5% глюкози. Для посилення антитоксического ефекту додають допоміжні засоби – інсулін, розчини електролітів, цітопротектори, вітаміни групи В і аскорбінову кислоту. Залежно від стану хворого і супутніх захворювань призначаються симптоматичні і загальнозміцнюючі препарати:

  • при ураженні печінки і застої жовчі – гепатопротектори (Ессенціале, Гептралу);
  • для прискорення регенерації – аскорбінова кислота, вітамін Е;
  • при серцево-судинних розладах – кокарбоксилаза, препарати магнію і калію (Панангин);
  • при судомах, спазмах і високому тиску – діазепам, сірчанокисла магнезія, сибазон, седуксен;
  • для усунення тривожності – феназепам, пропазин і інші седативні засоби.

Де прокапатись від похмілля, запою в Києві?

Помещение мед. центра Дар

Для виведення з запою крапельницями необов’язково перебувати на обліку, ставити репутацію під удар і миритися з обмеженнями. Анонімне надання послуг клінікою «Дар» гарантує строгу конфіденційність клієнтів і високі стандарти обслуговування. При цьому за професіоналізм і увагу не доводиться переплачувати; в будь-якому випадку лікуватися від алкогольної залежності виходить дешевше, ніж пити!

Безболісне виведення з запою організовується в стислі терміни: помірна інтоксикація знімається за добу; при сильному отруєнні і вираженому абстинентному синдромі для відновлення працездатності буде потрібно кілька днів. Постановка крапельниці на дому допускається при невеликій тривалості запою (до 5 діб) і задовільному стані здоров’я пацієнта. Схеми інфузійної терапії розробляються індивідуально; для виключення побічних ефектів перед процедурою хворий проходить обстеження.

При затяжних і ускладнених запоях, глибокій інтоксикації і рекомендується госпіталізація на час проходження курсу крапельниць. З великою обережністю інфузійна терапія може застосовуватися для пацієнтів старше 65 років і осіб, які страждають деякими хронічними захворюваннями:

  • цукровий діабет;
  • бронхіальна астма;
  • порушення мозкового кровообігу;
  • стенокардія і ІХС;
  • вроджені та набуті вади серця;
  • загострення гастриту, гастроентероколіту і виразкової хвороби;
  • вроджені та набуті вади серця;
  • ниркова і печінкова недостатність;
  • поява жовчних кольок;
  • некротичний панкреатит;
  • медикаментозна алергія;
  • епілепсія та інші захворювання ЦНС.

Професійне лікування алкоголізму в Києві в клініці «Дар» не обмежується зняттям інтоксикації; ми не тільки оперативно виводимо з запоїв, але і запобігаємо нові зриви. Після детоксикації пацієнти можуть пройти комплексну реабілітацію і повністю позбутися від тяги до спиртного.