Лікування алкогольної залежності в Києві

Лікування від алкоголізму – затребувана анонімна послуга серед родичів алко-залежних людей і самих алкоголіків, які зіштовхнулися із серйозними проблемами в плані здоров’я через свою залежність.

Алкоголізм як захворювання

лікування від алкоголізму

Алкогольна залежність (алкоголізм) – це хронічне захворювання всього організму і перш за все нервової системи, викликане зловживанням спиртними напоями. Як і будь-яка хронічна хвороба, алкоголізм має свої причини, передумови, початок, розвиток, кінець і вимагає професійного лікування.

Причина виникнення алкоголізму одна – це зловживання спиртним. Будь-яка людина, незалежно від його віку, статі, здібностей, професії, характеру, соціального статусу та ін., Може захворіти на алкоголізм через надмірне вживання спиртного.

Надмірним називається або епізодичне сп’яніння з порушенням мови, координації рухів, блювотою, наступним неприємним самопочуттям вранці, або регулярне (щодня або щотижня) вживання алкоголю навіть у малих дозах. При таких умовах рано чи пізно у будь-якої людини формується алкогольна залежність.

Причини виникнення алкоголізму

Алкоголізм формується і розвивається значно швидше, якщо:

 • у вас є спадкова схильність (хтось із ваших родичів хворів на алкоголізм)
 • ви почали регулярне вживання спиртного в дитячому або підлітковому віці;
 • ви перенесли струс мозку або інші травми голови;
 • ви хворіли гепатитом (жовтяницею), перенесли важкі отруєння;
 • у вас «складний характер», труднощі в спілкуванні з людьми, емоційні розлади.

Ознаки сформованого алкоголізму – це ранкове похмілля, тривалі запої, пропій грошей і речей, «біла гарячка», цироз печінки, деградація. Однак ці, всім відомі симптоми, не є проявом початку алкоголізму, а його пізніх стадій (II-III). Починається ж залежність значно раніше.

Види алкоголізму

Алкоголізм, як захворювання поділяють на 5 видів:

 • жіночий;
 • чоловічий;
 • підлітковий;
 • пивний;
 • хронічний.

Алкоголізм у підлітків

підлітковий алкоголізм України

Підлітковий алкоголізм – це велика проблема не тільки для родини, але і для суспільства. Регулярне вживання алкогольних напоїв і навіть пива викликає в юному віці швидке звикання через особливості розвитку в цей період. Коли дитина в підлітковому віці зростає і формується, з ним відбувається ряд природних процесів, які посилюють потребу в алкоголі в рази:

 1. Під час підліткового періоду в організмі кожної людини збільшується кількість рідини в кожній клітині. Швидкість метаболізму посилюється в рази і прискорюється кровообіг.
 2. Всі речовини, що потрапляють через їжу і напої, дуже швидко розносяться в усі системи організму і в першу чергу до мозку, який активно формується
 3. Як центр психічного здоров’я, нервові зв’язки і закінчення головного мозку, дуже швидко «розуміють», що алкоголь приносить задоволення і вимагають його з кожним днем все більше.

Таким чином, ще не зовсім сформована психіка дитини не здатна чинити опір, і дуже скоро розвивається підлітковий алкоголізм.

Лікування жіночого алкоголізму

алкогольна залежність у жінок

Алкогольна залежність у жінок – це те ж саме, що і залежність від наркотичних засобів, до яких організм людини дуже швидко звикає. Він вимагає наступної дози спиртного знову і знову. Крім того, необхідний обсяг випитого для задоволення алкоголю постійно збільшується. Оскільки поступовий розвиток алкоголізму призводить до збільшення дози, це негативно позначається практично на всіх внутрішніх органах.

Лікування алкоголізму у жінок без втручання медичного персоналу майже неможливо. Лікування повинно бути професійним, а забезпечити його можуть тільки в спеціалізованих реабілітаційних клініках.

Лікування пивного алкоголізму

Лікування пивного алкоголізму

За швидкістю формування залежності, пивний алкоголізм розвивається в три рази швидше, ніж, наприклад, горілчаний. Але людство не сприймає всерйоз всю небезпеку ситуації, і це обумовлено наступними причинами:

 1. Реклама на телебаченні формує враження, ніби пиво – невід’ємний атрибут веселих вечірок, зустрічей з друзями і виїздів на природу.
 2. Суспільство сприймає людини з пляшкою пива абсолютно спокійно.
 3. Напій дійсно має приємний смак і розслабляючий ефект, завдяки чому хвороблива залежність від пива формується ще швидше.

МОЗ не виділяє окремо пивний алкоголізм. У Міжнародній класифікації хвороб поняття «алкоголізм» об’єднує залежність від будь-якого виду напою, що містить в своєму складі спирт, і означає патологічну тягу до алкоголю. Характерною особливістю пивної залежності є швидкоплинне і непомітно її протікання. Людина може вживати більш 2 пляшки напою щодня і відчувати при цьому симптоми сп’яніння, дуже швидко в мозку формується звичка до цього почуття. Це і є першим кроком до алкогольної залежності.

До іншим явними ознаками можна віднести:

 • вживання пива більше 1 літра на добу;
 • почуття роздратування, неможливість розслабитися без пляшки напою;
 • проблеми з потенцією;
 • часті головні болі;
 • початок дня з ковтка пива «для настрою».

Людям з цією залежністю необхідно обов’язково пройти лікування від пивного алкоголізму в клініці «Дар», адже часто людина не усвідомлює всієї серйозності проблеми, діагностувати яку на ранній стадії дуже важко. Саме тому люди не погоджуються на допомогу, але наслідки захворювання охоплюють майже всі органи.

Лікування хронічного алкоголізму

Хронічний алкоголіз – витривалість до спиртних напоїв знижується. Це перша ознака того що пацієнт перейшов на крайню стадію захворювання. Хворий входить в стан сильного сп’яніння від малих доз. В кінці запою з’являється сильне відраза до алкоголю, а стан погіршується настільки, що великий просто фізично не може продовжувати пити. Однак через короткий проміжок часу виникає непереборна тяга і настає новий запій. Почуття похмілля стає тривалішою і важче в порівнянні з другою стадією. Сп’яніння – важкої форми з проявом агресії.

Деградація особистості проявляється і в попередніх видах захворювання, але при хронічному вигляді виражається максимально. У хворого розвивається байдужість до всього, крім алкоголю. Втрачається критичне ставлення до своєї хвороби і до себе. Знижується професійна кваліфікація, інтелект, пропадають індивідуальні риси характеру (всі хворі на третій стадії схожі один на одного), наростають агресія, цинізм і брутальність.

У мозку, внутрішніх органах і нервах настають незворотні порушення. Весь спектр описаних вище порушень поступово стають важчими і призводять до летального результату.

Лікування чоловічого алкоголізму

Чоловік алкоголізм – не такий важкий, як жіночий або підлітковий, але ця залежність все ж небезпечна для організму, так як в залежності від стадії (1,2,3) захворювання, можуть виявлятися наступні проблеми:

 1. При надмірному вживанні спиртних напоїв серце збільшується в розмірах, а в серцевих м’язах розвиваються некрози.
 2. Клітини мозку руйнуються через вміст в більшості напоях кадаверина, внаслідок цього знижується розумова активність.
 3. Змінюється гормональний фон.
 4. Знижується відтворює функція.
 5. З’являються проблеми з нирками і печінкою.
 6. Спостерігаються різного роду психічні розлади.

Незважаючи на вид алкоголізму, його важливо лікувати, адже наслідки можуть бути плачевними.

Смерті від алкоголізму в Україні

Україна, в рейтингу кількості смертності від алкогольної інтоксикації, займає5 місце.

Статистика смертності від алкоголізму в Україні

Методи лікування алкоголізму

Лікування від алкоголізму стало можливим завдяки психосоціальної реабілітації. Тільки робота дипломованих психологів, психіатрів, консультантів по хімічної залежності може допомогти позбутися поганої звички.

Лікування від алкоголізму проходить в кілька етапів:

1.  Детоксикація. Це очищення організму від шкідливих речовин і токсинів. Цей етап досить простий і займає відносно невелика кількість часу – від кількох днів до кількох тижнів. У цей період відбувається позбавлення від абстинентного синдрому (синдром похмілля). Це висока температура, головний біль, розлад шлунку, тремор кінцівок, відсутність апетиту, печінкова недостатність, порушення роботи серцево-судинної системи, нервові розлади, які проявляються у вигляді апатії і депресії.

Така процедура не є основним лікуванням і найчастіше люди, які припиняють лікування на цьому етапі, швидко повертаються до вживання алкоголю. Тому дуже важливо продовжити лікування від алкоголізму.

2.  Основне лікування – включає в себе роботу фахівців. У реабілітаційному центрі пацієнтами цілодобово працюють дипломовані психологи, психотерапевти, консультанти по хімічної залежності, арт-терапевти. Робота фахівців є виключно індивідуальною і виконується, враховуючи психічний стан пацієнта, його розумові здібності, психотип а також наявність або відсутність бажання лікуватися.

В процесі психосоціальної реабілітації алкоголіки відновлюють втрачені навички до тверезого життя. Відбувається повне переосмислення своєї поведінки і з’являється чітке бажання змінити на краще своє життя. При проходженні курсу реабілітації відбувається «чіпування» на рівні підсвідомості. Людина більше не отримує задоволення від вживання спиртних напоїв.

3. Підтримка здорової людини в подальшому житті. Випускники реабілітаційного центру мають можливість спілкуватися з фахівцями центру протягом усього подальшого життя. Це є гарантом успіху і надійною опорою у важкі часи.

Перед початком лікування необхідно встановити стадію алкоголізму, на якій знаходиться пацієнт.

Статистика випитого в літрах алкоголю (чистого етанолу) на людину в рік

Український алкоголізм в літрах

Лікування алкоголізму в клініці «Дар» за методом Олександра Довженка

Лікування алкоголізму за методом Олександра Довженка передбачає важливість і значимість особистості психотерапевта для залежного від алкоголю. Сугестивний метод (гіпнотичний сеанс) з психотерапевтом – це спокій, впевненість в своїх силах, підкорення волі і відновлення її у пацієнта.

Метод Довженка заснований на любові і розумінні ближнього. А.Р. Довженко був віруючим православним людям, який працював в епоху СРСР, коли навколо все було просякнуте атеїзмом. Незважаючи на всебічні заборони, він продовжував відвідувати Храм, сповідався і причащався.

«Упевнений, що слово має матеріальною основою, отже, воно впливає в організмі на все матеріальні процеси. З цієї причини важливо знайти вірне і точне слово, щоб воно надавало безпомилкове вплив на людину »- автор методу, Олександр Довженко.

«Алкоголізм – це захворювання особистості. Для її лікування потрібен метод, який дозволить втрутитися в роботу інтимних механізмів психіки людини, перебудувати хворобливу психіку і вилікувати особистість »- О.Р. Довженка.

Метод Довженка має на увазі:

 • кодування від алкогольної залежності;
 • проведення гіпнотичних сеансів;
 • лікування чоловічого, жіночого та підліткового алкоголізму;
 • лікування алкоголізму анонімно і без відома хворого.

Вартість лікування від алкоголізму в Києві

Багатьох, кого цікавить питання «лікування алкоголізму», в першу чергу цікавить його вартість. Ціна в першу чергу буде залежати від стану хворого, його віку, кількості етапів і загальної тривалості лікування.

У нашій клініці надається дві форми лікування:

Найменування послуги Вартість
Лікування алкоголізму індивідуально 4 500 грн.
Лікування алкоголізму в групі 3 500 грн.

Послуга«Висновок із запою» – це перш за все детоксикація організму, виведення зі стану алкогольного сп’яніння, обстеження всього організму на предмет наявності осередків ураження алкогольними спиртами. І тільки отримавши результати обстеження, підбирається продумане і правильне лікування з урахуванням причин виникнення залежності.

Кожен етап лікування має на увазі і додаткові витрати. Якщо лікар побачить необхідність здійснювати роботу з психологічними залежностями – підключається кодування. Якщо хворому потрібна тривала реабілітація – це також позначається на вартості. Але важливо розуміти, що будь-які витрати швидко себе окуплять, занурившись в життя без алкогольних напоїв.

Наші лікарі

Це фахівці Центру «Дар», лікарі вищої категорії, які протягом десятиліть застосовують ефективні з існуючих нині методик лікування.

ФАРТУШНИЙ
Евгений Миколайович

Психофізіолог-психотерапевт, психіатр, нарколог, гомеопат

БАЛАСАНОВ
Рафаель Володимирович

Психіатр-нарколог, психотерапевт

ЕЧЕІСТОВ
Володимир Володимирович

Психіатр-нарколог, психотерапевт