Кодування від алкоголізму: що необхідно знати

Коли зелений змій починає руйнувати життя, просто взяти і кинути пити, на жаль, не вийде. Алкоголізм – не дурна звичка, а хвороба, багато в чому обумовлена особливостями обміну речовин, тому повністю вилікуватися неможливо. Ремісія може тривати все життя, але в невдалий момент навіть самий свідомий пацієнт ризикує зірватися, тому для придушення тяги до випивки рекомендується кодування від алкоголізму – комплекс заходів, які б виробляли гостру негативну реакцію на спиртне.

Як кодують від алкоголізму?

кодування від алкоголізму Київ

Як відбувається кодування від алкоголізму? Кодування – стресова методика, яка передбачає вихід із зони комфорту і наполегливу роботу над собою, тому рішення слід приймати свідомо, хоча це й нелегко. З подачі жовтої преси про процедуру ходять безглузді чутки: пацієнтам нібито вшивають під шкіру ампули з отрутою або катують їх струмом. Щоб страх не похитнув вашу рішучість боротися з згубною пристрастю, важливо розуміти, як відбувається кодування насправді. В основі всіх відомих методик лежить вироблення умовного рефлексу на відмову від спиртного шляхом негативного підкріплення – чітко по Павлову..

Ніхто не починає пити тому, що мріє стати алкоголіком; люди вживають спиртне, щоб отримати задоволення і відволіктися від проблем. Відчувши ейфорію від випивки, людина прагне повторити приємний досвід і починає випивати при кожному зручному випадку. Згодом нервові клітини звикають до регулярного надходження етанолу і вимагають все більших доз для підтримання функціонування, шантажуючи мозок синдромом відміни.

Кодування розриває порочне коло, вселяючи страх перед випивкою шляхом гіпнозу або викликаючи сильний дискомфорт при прийомі алкоголю. Виникає відразу до смаку та запаху спирту – випивка втрачає привабливість в очах хворого.

Як кодування впливає на людину?

Хоча кодування і справді допомагає кинути пити, що негативні стимули не зачіпають глибинні структури особистості і не вирішують проблем, які змушують тягнутися до склянки. Варто задуматися, як кодування від алкоголізму впливає на людину, як відразу ж виникає зустрічне запитання: як він бачить себе в тверезого життя? Для пошуку здорових інтересів, ресурсів і мотивацій після кодування рекомендується пройти курс психотерапії та соціальної реабілітації.

Чи шкідливо кодування від алкоголю?

У кодування є побічні ефекти – сердцебиття, аритмія, перепади тиску, м’язові спазми і парестезії, панічні атаки, депресії і головні болі. З цієї причини процедура повинна проводитися лікарем-наркологом в умовах стаціонару: при появі ускладнень хворому негайно нададуть допомогу.

Також є індивідуальні протипоказання; тому перед кодуванням в клініці ДАР пацієнти проходять комплексне обстеження, за підсумками якого лікуючий лікар визначить, чи шкідливо кодування від алкоголю в кожному окремому випадку і який метод підходить конкретно вам. Якщо кодування виконує професіонал, ризики для здоров’я мінімальні – варто потерпіти короткочасний дискомфорт заради довгого, здорового та щасливого життя.

Протипоказання до кодування від алкоголізму

Кодування – стресова методика, тому процедуру доведеться відкласти, якщо організм знаходиться в уразливому стані. Інфекції, схильність до судом, гострі психози, вагітність, лактація, рак – однозначні протипоказання кодування від алкоголізму будь-яким способом. Проводити медикаментозні блокади також не рекомендується при важких системних захворюваннях і порушеннях обміну речовин:

 • інсулінозалежний цукровий діабет;
 • порушення згортання крові;
 • декомпенсована гіпертонічна хвороба;
 • ішемічна хвороба серця, інфаркти та передінфарктний стан;
 • розлади мозкового кровообігу, постінсультних станів;
 • ниркова і печінкова недостатність;
 • аутоімунні захворювання – бронхіальна астма, ревматоїдний артрит, розсіяний склероз.

Кодування за допомогою гіпнозу і НЛП зазвичай не передбачає застосування сильнодіючих засобів, однак не позбавлене протипоказань. Якщо у вас в анамнезі є черепно-мозкові травми, судомні напади та психічні захворювання, від сеансів гіпнозу краще утриматися.

Загальна підготовка до кодування від алкоголізму

Неприпустимо кодування пацієнтів в стані запою, абстиненції і гострого алкогольного психозу (“білої гарячки”) – лікування не принесе результату і може привести до ускладнень. Стандартна підготовка до кодування від алкоголізму передбачає 8-10 днів повного утримання від спиртного; при необхідності перед процедурою проводиться детоксикационная терапія.

Які бувають кодування від алкоголізму?

Кодування від алкоголізму ціна

Кодування від алкоголізму користується успіхом на ринку медичних послуг, але не всі пропозиції заслуговують довіри. Шарлатани не дрімають і бувають досить переконливі при просуванні сумнівних «авторських» методик, тому краще віддавати перевагу загальноприйнятим технікам. Класичні методи кодування від алкоголізму пройшли перевірку практикою, їх ефективність достовірно доведена. Стійку відразу до алкоголю виробляється різними способами, які об’єднують в три великі групи:

 • медикаментозні блокади – прийом таблеток, «підшивання», «вливання»;
 • психологічний вплив – НЛП, класичний і Еріксоніанського гіпноз;
 • апаратні методики – імпульсна стимуляція ділянок мозку, що викликають залежна поведінка (біоакустики, інтракраніальна транслокация, гіпертермія, лазерна кодування).
 • комплексне лікування алкоголізму;

Тепер давайте розглянемо основні методи кодування більш детально: у кожної техніки свої плюси і мінуси, але досвідчений нарколог зведе до мінімуму ризики і незручності. Запишіться на консультацію в клініку ДАР – наші фахівці дадуть собі раду з будь-якого алкогольного тупика!

Медикаментозне кодування

медикаментозне кодування від алкоголізму київ

Медикаментозний спосіб кодування алкоголіків грунтується на застосуванні медикаментів, які псують задоволення від спиртного. Препарати налтрексона блокують опіоднимі рецептори нервових клітин, через що пацієнт перестає відчувати ейфорію при вживанні спиртного. У той же час придушення ейфорійного реакцій загрожує депресією, тому лікуючий лікар повинен точно розрахувати дозування і терміни прийому медикаментів, а хворому бажано спостерігатися у психотерапевта.
Препарати дисульфіраму діють інакше – пригнічують активність ферментів, що розщеплюють етанол, в результаті чого алкоголік відчуває симптоми інтоксикації навіть від найменших доз спиртного. Жорстко, але ефективно, проте погіршення самопочуття може виникнути при прийомі ліків на спирту, так що пацієнта доведеться розкодувати, якщо немає можливості підібрати безалкогольну заміну.

Медикаментозне кодування від алкоголізму Київ оберають, бо воно діє швидко і забезпечує тривалу ремісію при будь-якій формі і стадії алкоголізму. З іншого боку, використання сильнодіючих засобів вимагає обережності і високої кваліфікації нарколога – саме такі фахівці очікують вас в клініці ДАР!

Лазерне кодування від алкоголізму

З апаратних методів набирає обертів лазерне кодування від алкоголізму, яке просувають як щадну альтернативу наркоблокаторам. Передбачається, що стимуляція рефлексогенних зон лазером знижує збудження нервових центрів, що відповідають за задоволення від сп’яніння. Однак метод ще мало вивчений, тому його ефективність викликає сумніви, тому краще застосовувати лазерну стимуляцію як доповнення класичних методик.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка

кодування від алкоголізму довженко

Найстаріший метод кодування, розроблений в 60-х роках минулого століття українським наркологом А. Р. Довженко, має на увазі навіювання страху перед вживанням спиртного за допомогою гіпнозу. Для своєї епохи це був передовий метод, але підходить він не всім – багато людей успішно чинять опір навіюванню, до того ж ставка на негативну мотивацію здається сумнівною. З віком стійкість до гіпнозу підвищується; для літніх людей старше 60 років метод Довженка малоефективний.

Проте, запит на кодування від алкоголізму Київ Довженко – один з найпопулярніших, і неважко здогадатися, чому. У столичних клініках працюють талановиті послідовники, які збагатили традиційний підхід цінними практичними напрацюваннями. Фахівці клініки ДАР майстерно володіють гіпнозом, віртуозно поєднують різні методи впливу на психіку і зуміють знайти підхід до кожного, не вдаючись до емоційного тиску.

Кодування уколом або «вливання»

Алкоблокатори доступні не тільки в таблетках – якщо вам складно приймати ліки за графіком, препарат можна ввести внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Безболісний укол для кодування від алкоголізму ставиться раз на місяць і забезпечує стійку відразу до спиртного.

Подвійне кодування

Якщо у вас був невдалий досвід кодування алкоголізму і ви боїтеся зірватися, можна розглянути такий варіант, як подвійне кодування – посилений метод заборонної терапії, що поєднує два способи впливу. Механізм блокади може бути однаковим або різним: наприклад, алкоблокатор вводиться в дві точки – в лопатку і в сідницю або одна ін’єкція робиться внутрішньовенно, інша – внутрішньом’язово. Застосування алкоблокаторов може поєднуватися з психотерапевтичними прийомами і гіпнозом, а найнадійніші результати дає вшивання капсули в поєднанні з внутрішньовенним вливанням.

Вшивання капсули з ліками від алкоголізму

У такій відповідальній справі, як кодування від алкоголізму вшивання під шкіру капсули Еспераль або Торпеда з препаратами дисульфіраму виручає тих, у кого погано з самодисципліною. Після невеликої операції як мінімум півроку хворий вільний, а лікар – спокійний: якщо пацієнта потягне до заборонених “радощів”, імплант спрацьовує бездоганно!

Комп’ютерне кодування

Комп’ютер в ролі психотерапевта – це вже не фантастика, а суворі будні вітчизняної наркології, що використовує для впливу на нервові центри електромагнітні імпульси, що генеруються програмою. У деяких клініках також використовують допорогових світлошумові ефекти і прийоми на кшталт «25 кадру», але комп’ютерна кодування від алкоголізму ще не розкрила всього потенціалу: методу бракує точності, оскільки поки не цілком зрозуміло, на які зони мозку потрібно впливати.

Скільки триває кодування від алкоголізму?

скільки триває кодування від алкоголізму

Ефект від медикаментозного кодування триває до тих пір, поки діють препарати: алкоблокатори в таблетках приймають щодня; капсула діє 6-12 місяців, укол – близько місяця. Потім кодування потрібно продовжити, якщо ви не впевнені, що готові вести тверезе життя без постійного контролю. При лікуванні гіпнозом терміни кодування від алкоголізму збільшуються до кількох років, але в будь-якому випадку заборонна терапія – це тимчасове рішення, яке дозволяє мобілізувати ресурси для подолання залежності.

Наслідки кодування і впливу на організм

Заборонняюча терапія – не панацея, у такого методу, як кодування від алкоголізму наслідки найрізноманітніші – від довічної ремісії до зриву в перші пару місяців. Важливий як професіоналізм лікаря, так і мотивація пацієнта: доктор підбирає відповідну методику та препарати, а ви крок за крок будуєте своє світле тверезе майбутнє.

Вартість кодування від алкоголізму в Києві

Судячи зі статистики пошукових запитів, кодування від алкоголізму ціна Київ – одна з найбільш гострих тем, але не варто економити на своєму здоров’ї. Клініка ДАР зробила професійне кодування від алкоголізму доступним для широкого кола клієнтів: ми будемо боротися за кожного! Вартість послуг з кодування і психотерапевтичного супроводу розраховується індивідуально, але в будь-якому випадку залишається прийнятною: запишіться на консультацію і переконайтеся, що перемога над алкоголізмом ближче, ніж здається!

Вартість лікування від алкоголізму в Києві

Багатьох, кого цікавить питання «лікування алкоголізму», в першу чергу цікавить його вартість. Ціна в першу чергу буде залежати від стану хворого, його віку, кількості етапів і загальної тривалості лікування. Потрібно враховувати, що будь-який додатковий етап лікування має на увазі і додаткові витрати. Якщо хворому потрібна тривала реабілітація – це також відображається на ціні. Але важливо розуміти, що будь-які витрати швидко себе окуповують, коли алкоголь перестане бути прихованою метою життя.

У нашій клініці надається дві форми лікування:

Найменування послуги Вартість
Кодування алкоголізму індивідуально ціну уточнюйте
Кодування алкоголізму в групі ціну уточнюйте

Наші лікарі

Це фахівці Центру «Дар», лікарі вищої категорії, які протягом десятиліть застосовують ефективні з існуючих нині методик лікування.

ФАРТУШНИЙ
Євген Миколайович

Психофізіолог-психотерапевт, психіатр, нарколог, гомеопат

БАЛАСАНОВ
Рафаель Володимирович

Психіатр-нарколог, психотерапевт

ЕЧЕІСТОВ
Володимир Володимирович

Психіатр-нарколог, психотерапевт