Чоловічий алкоголізм – це хвороба, яка не має віку. Алкоголіком представник сильної статі може стати і будучи молодою, і вже людиною похилого віку. Але, незважаючи на те, коли це сталося, лікувати цю хворобу можна і потрібно. У нашій клініці “Дар” ми багато років займаємося рятуванням людей від різних залежностей, у тому числі й від зловживання алкоголем. Нагадаємо, що 50% усіх раптових смертей серед чоловіків пов’язано саме з алкоголізмом. І якщо ви не хочете дійти до трагічного кінця – ви чи ваш родич, знайомий – то варто негайно розпочати лікування.

Причини алкоголізму у чоловіків

Чоловічий алкоголізм: стадії, ознаки, симптоми та лікування

Їх досить багато, можемо виділити найпоширеніші:

  • Психологічний характер. Чоловіки не емоційні, але вони також можуть переживати депресії та різні розлади. Звертатися до психолога у нас не прийнято, це вважається “ознакою слабкості”, тому часто людина знаходить втіху у спиртному. Вантаж відповідальності за сім’ю, невдачі в особистому житті та на роботі – все це може призвести до депресії та регулярної випивки як сумнівного способу знайти душевний спокій.
  • Соціальний характер. Алкоголь у нас у країні доступний, він часто буває на святах, і взагалі присутній багато в нашому житті – це атрибут більшості застіль. А якщо додати сюди ще друзів, родичів, знайомих, що випивають, то встояти і зовсім не так просто.
  • Фізіологічний характер. Наприклад, людина “заливає” біль від якоїсь травми, щоб заглушити неприємні відчуття. Також до фізіологічних причин чоловічого алкоголізму відносять порушення обміну речовин та спадковість. До речі, спадковість ще деякі лікарі зараховують до причин генетичного характеру.

Стадії, ознаки та симптоми чоловічого алкоголізму

Алкогольна залежність у чоловіків ділиться на три стадії:

Перша стадія. Є бажання випити, але воно поки що не затьмарює все інше. Спочатку здається, що це причина – емоційний стан. Згодом почуття міри зникає, людина п’є безконтрольно. Відповідно, збільшуються дози алкоголю, а вибираючи дозвілля чоловік робить вибір на користь заходу, де можна випити. Перша стадія може тривати роками, оточуючі не помічають проблеми, та й сам хворий вважає, що все гаразд.

Друга стадія. Бажання випити вже на першому місці, все частіше з’являється похмілля. Пристрасть до міцних напоїв – 40 градусних. На цьому етапі відбувається руйнація особистості: чоловік стає дратівливим, настрій часто змінюється без причин, сила волі слабшає, постійно хочеться випити, а будь-які фізичні навантаження стають практично непосильними. Сюди ж – погіршення пам’яті та провали, можуть бути галюцинації та навіть параноя.

Третя стадія. Життя без алкоголю стає неможливим – похмілля перетворюється на абстиненцію, “заспокоїти” яку може лише чергова доза спиртного. Переносимість алкоголю різко знижується, людина п’яніє навіть від незначної кількості. Психічні розлади, характерні для другої, на третій стадії стають постійними та безперервними, хворий часто йде в запої, тривалість яких усе збільшується.

Лікування чоловічого алкоголізму

Можна лікувати чоловіка-алкоголіка вдома? Це залежить від стадії. Якщо 1 або 2 так, лікування може проводитися без відвідування клініки. Лікар-нарколог виїжджає додому з усім необхідним для роботи у польових умовах: для виведення із запою і навіть проведення повноцінного курсу лікування. Плюс лікування вдома – мінімум стресу для хворого, адже він постійно перебуває у звичній обстановці. При третій стадії лікування вдома неможливе. Як правило, хворий вже перебуває у жахливому фізичному та психічному стані, і допомогти тут може лише госпіталізація.

Як ми лікуємо чоловічий алкоголізм

Один із наших способів лікування алкоголізму у чоловіків – так званий спосіб Довженка. Він передбачає формування у людини відрази до алкоголю: не те, що вживання, а навіть сама думка про спиртне неприйнятна для пацієнта. Це не гіпноз і не якісь антинаукові/народні прийоми, а свого роду емоційно-стресова терапія. Але успішне лікування можливо з однією умовою: хворий сам усвідомив свою проблему і вирішив її позбутися. Якщо ви або ваша близька людина страждає на алкоголізм, ми можемо допомогти! Телефонуйте +38 (044) 288-31-86 або +38 (063) 237-51-14, також заявки приймаються онлайн на цьому сайті. Не відкладайте, дана проблема не терпить зволікання, чим швидше ви звернетеся до нас, професіоналів, тим більше шансів на успішне лікування.