Пивний алкоголізм стає все більш поширеною проблемою серед чоловіків, особливо в сучасному суспільстві, де споживання алкоголю може стати частиною соціального життя та культури. Дуже часто ми не помічаємо цю проблему, оскільки споживання пива вважається нормою. Але захоплення пивом може перетворитися на серйозну залежність, яка впливає не лише на самопочуття та здоров’я, але й на стосунки та професійні можливості. 

Симптоми пивного алкоголізму у чоловіків

Як і інші види алкоголізму, пивна залежність у чоловіків супроводжується низкою специфічних ознак та симптомів, за допомогою яких визначається наявність залежності, стадія та її розвиток. До основних симптомів пивного алкоголізму відносять: 

  • Регулярне споживання пива у великих кількостях. Особа може відчувати потребу у пиві щодня або навіть кілька разів на день.
  • Зміна настрою та втрата контролю. Поява змін у настрої, від нервозності до агресивності, а також втрата здатності контролювати кількість споживаного пива.
  • Зменшення інтересу до інших видів дозвілля. Людина може відмовлятися від участі у різного роду заходах, хобі та інших задоволень на користь пива.
  • Фізичні симптоми. Збільшення толерантності до алкоголю, тривалі або часті п’янки, а також відмова від інших напоїв, діагностуються проблеми  нирками. 
  • Психологічні та соціальні проблеми. Зміни в поведінці та настрої, зниження розумової активності, конфлікти з оточуючими, проблеми у сім’ї чи на роботі.

Ці симптоми можуть бути виявлені на ранніх етапах, що дозволяє швидше почати лікування та зменшити негативні наслідки пивної залежності.

Стадії пивної залежності

Пиво рідше викликає важкий алкоголізм, ніж міцні алкогольні напої. Однак ризик розвитку залежності серед пивоманів вищий. Пивна залежність розвивається пізніше, ніж горілчана, є прихованою і проявляється на стадії серйозних фізичних наслідків (проблеми з печінкою, серцем і психікою). Для зручності, науковці виділяють три стадії розвитку пивного алкоголізму:

Перша стадія

Пиво вживається раз на тиждень або близько того у колі друзів. Кілька пляшок випивають, щоб прикрасити вечірку. На цьому етапі людина може припинити пити самостійно або зменшити кількість, якщо захоче. Ця стадія характеризується соціальним споживанням пива без сильних негативних наслідків.

Друга стадія

На другій стадії нав’язливе бажання пити пиво призводить до збільшення кількості випитого і надання переваги більш міцним сортам. На цій стадії чоловік може випивати до 10 літрів пива на день. На ранок у них з’являється похмілля, звужується коло інтересів і формується потреба відвідувати місця, де п’ють пиво (паби, пивні зали). Якщо вони не п’ють свою звичайну кількість, вони стають дратівливими, агресивними і млявими. Пивомани не вважають, що у них є проблема з алкоголем.

Третя стадія

Патологічна пивна залежність, яка полягає у систематичному вживанні великої кількості пива протягом тривалого часу, без підрахунку кількості та грошей. Пиво замінює воду, а все життя зосереджується на вживанні пива. Люди деградують, виникають проблеми на роботі і в суспільстві, погіршуються стосунки в сім’ї. Пивна залежність також може призвести до “білої гарячки”.

Важливо зазначити, що кожна людина може пройти ці стадії в індивідуальному порядку і з різною інтенсивністю. Тому важливо розпізнати пивну залежність на початковому етапі і швидко реагувати, щоб запобігти серйозним наслідкам.

Лікування пивної залежності у чоловіків

Лікування пивного алкоголізму у чоловіків може бути комплексним та має на меті відновлення фізичного та психічного здоров’я, а також соціального відновлення. Основні методи лікування включають:

  • Консультація у спеціаліста. Фахівець оцінює стан алкоголіка, збирає анамнез, контактує з близькими особами і призначає тести для визначення стадії алкогольної залежності.
  • Обстеження. Пацієнт повинен здати аналізи для планування медикаментозного лікування, пройти УЗД тощо.
  • Виведення із запою. Лікарі призначають знеболювальні, заспокійливі, сечогінні, захисні препарати для внутрішніх органів, психотропні препарати, вітамінні комплекси та інші ліки для відновлення функцій організму. 
  • Психотерапія та соціальна підтримка. Індивідуальні та групові сесії психотерапії допомагають розібратися у психологічних причинах залежності, навчитися ефективним стратегіям подолання стресу та підтримувати мотивацію до одужання. На завершальному етапі фахівці покращують навички міжособистісного спілкування та стресостійкості, щоб у майбутньому не зламатися психічно, знайти роботу та налагодити стосунки з родичами.

Зокрема, у клініці “ДАР”, ми лікуємо пацієнтів за методом Довженка.  Цей метод ефективний у випадках, коли людина готова активно співпрацювати з фахівцями та змінювати свої погляди та поведінку. Метод Довженка зарекомендував себе як ефективне, безпечне і безболісне психотерапевтичне лікування алкоголізму, що застосовується протягом десятиліть.

Як почати лікування від пивного алкоголізму?

Не зволікайте з вирішенням проблеми пивного алкоголізму. Зверніться за професійною допомогою у медичний центр “ДАР” та зробіть перший крок до здорового та щасливого життя. Щоб отримати ефективне лікування та підтримку, запишіться на консультацію до фахівців нашого центру на сайті онлайн або за номерами телефонів +38 (044) 288-31-86 та +38 (063) 237-51-14. Ваше здоров’я та благополуччя варте кожного зусилля!