Ігроманія являє собою стійку психо-емоційну залежність від ігрового процесу. Може бути причиною асоціальної поведінки, порушення контактів з оточуючими людьми, в особливо важких випадках стає причиною повної деградації особистості. На сьогоднішній день до основних азартних ігор (карткові ігри, тоталізатор, біга та ін.) додалися ігри комп’ютерні, що займають великий відсоток серед хворих на ігроманію.
Як і будь-яка інша проблема, ігроманія не виникає на порожньому місці. У даному випадку серед причин, здатних спровокувати відхід людини від реальності, можна виділити:
- інфантилізм — несформовану психіку, властиву дитячому віку;
- відсутність статевого життя або виражену сексуальну незадоволеність;
- реальний світ, позбавлений позитивних емоцій.
У якихось випадках людина сама в змозі зрозуміти, як позбутися від ігрової залежності, в якихось вихід слід шукати за допомогою психологів та психотерапевтів. Сукупність тих чи інших факторів, а також індивідуальні особливості виникнення проблеми можуть визначати і принцип лікувальної дії.
Як самостійно позбутися від ігроманії?
- Клин клином вибивають. Постарайтеся побороти згубну звичку іншою звичкою, природно не настільки згубною. Наприклад, долучіться до занять спортом, походам, прогулянками на свіжому повітрі, вивченню мов і т.д.
- Складання списку життєвих пріоритетів. Постарайтеся задуматися, що для вас є найважливішим. Невже гра дійсно знаходиться на першому місці? Скоріш за все, це не так і в перших пунктах списку виявляться кохані, родичі та друзі. В такій ситуації ви повинні пам’ятати, що кожен раз, сідаючи за гру, ви чините шкоду дорогим для вас людям.
- Розвиток вольових зусиль. Нездатність зупинитися в потрібний момент вказує на слабку волю або відсутність такої. Однак, ця якість людини, як і багато інших якостей, може бути натренована. Слідуючи постійному самоконтролю, ви розвиваєте свою волю і вчитеся керувати собою, що в кінцевому підсумку допоможе протистояти спокусам і стане підмогою в самих різних життєвих ситуаціях.