Існує багато народних і медичних способів, як вийти з запою. Які з них вибрати, вирішувати тільки тим, для кого алкоголізм став реальною проблемою.
Серед методів, що застосовуються для виведення з запою в домашніх умовах, кращими вважаються: рясне пиття (мінеральна вода або розсіл), прийом активованого вугілля, гепатопротекторів, харчування м’ясними бульйонами. Всі побутові способи, як допомогти людині вийти з запою, засновані на особистому досвіді людей, що страждають на алкоголізм. Їх можна умовно розділити на дві категорії: ті, які при виході із запою радять ні в якому разі не приймати алкоголь, і ті, які навпаки застерігають не відмовлятися різко від спиртного, мотивуючи тим, що в період алкогольної ломки організм людини може не витримати такого випробування. Однак на тлі різкої відмови від алкоголю можуть виникнути психічні розлади або інші незворотні процеси. Тому часто рекомендується приймати алкоголь, але в строго обмежених кількостях, щоб спроба виходу не перетворилася на новий напад запою.
Лікування запойного алкоголізму
Які з цих способів правильні і безпечні? Варто розуміти, що повністю безпечних немедичних способів не існує, тому що організм після тривалого прийому алкоголю знаходиться в дуже важкому стані. Як він відреагує на переривання запою, може сказати тільки лікар, та й то при постійному медичному спостереженні. Вихід із запою шляхом зниження дози спиртного часто призводить тільки до одного — продовження того ж запою. Тому, якщо ви хочете допомогти людині і не знаєте, як вивести з запою, найкраще викликати додому лікаря-нарколога. Фахівець на місці визначить, який склад крапельниці буде безпечним і оптимальним для конкретного хворого, порекомендує, що робити в разі ускладнень, а також вирішить, чи потрібна термінова госпіталізація, наприклад, при високому тиску, проблемах з серцем або шлунком.