Алкоголізм не завжди пов’язаний із вживанням міцних напоїв. Навіть навпаки. Нерідко це залежність від “легкого” алкоголю – пива, “слабоалкоголок”, вина. Напевно, звучить трохи дивно – як можна бути винним алкоголіком? Адже це ароматний шляхетний напій. Але факт є фактом. Навіть такий алкоголь викликає залежність.
Як починається винний алкоголізм: стадії
- 1 стадія – У кілька разів триваліше, ніж у любителів міцних напоїв. У першому етапі залежність формується поступово. Ознаки першої стадії: радість від думки про майбутнє застілля, велике споживання вина, не продиктоване ні спрагою, ні іншими потребами, відсутність відрази до цього напою.
- 2 стадія – Абстинентний синдром, спричинений розпадом етанолу в організмі. Відбувається біосинтез, внаслідок якого в кров потрапляє ацетальдегід – токсична речовина, для нейтралізації якої потрібен спеціальний фермент. Цей фермент виробляється печінкою лише за потраплянні до організму черговий порції вина. На відміну від горілчаного алкоголізму, винний рідко викликає невиправдану агресію, тому вважається відносно “тихим”.
- 3 стадія – формування важкої залежності. На цьому етапі вже немає різниці – горілчаний, винний або винно-горілчаний це алкоголізм. Людина вживає все, на що вистачає грошей. І, природно, погіршення ментального та фізичного здоров’я. Для сп’яніння потрібно набагато менше алкоголю, ніж раніше, при цьому спостерігається ниркова, печінкова, серцева недостатність, проблеми з психікою аж до деменції.
Якщо при винному алкоголізмі перша стадія відносно довга і не відразу помітна, то 2 і 3 стадії мало чим відрізняються від залежності від міцних напоїв.
Симптоми винного алкоголізму
Як зрозуміти, що у вас чи близької вам людини ця хвороба? На неї вказують такі симптоми:
- Після важкого дня хочеться розслабитися, випивши вина;
- Завжди є пляшка цього напою “про всяк випадок”;
- Вживання вина потай від близьких, родичів, друзів;
- Випивання без будь-яких причин і на самоті;
- Перепади настрою, невиправдана агресія, депресія;
- У жінок – збої у менструальному циклі;
- Проблеми із ШКТ;
- Стрибки артеріального тиску.
Також при регулярному споживанні вина згодом з’являється тремор – тремтіння кінцівок. Нерідко – уповільнена мова, сонливість, стабільно погане самопочуття. При цьому залежна людина постійно хоче випити та збільшити дозу.
Чому виникає винний алкоголізм: причини
Основні причини:
- Доступність – продається скрізь, прийнятна ціна багатьох сортів, вино часто присутня на застіллях;
- Різноманітність вина – червоне, біле, сухе, напівсухе і т. д., все це пияку хочеться спробувати;
- Вино здається більш “нешкідливим” у порівнянні з тією ж горілкою, а це обманне враження;
- Культурні традиції деяких країн – людина, що звикла до вина, виправдовує себе, що, наприклад, в Італії пити вино – частина традиції, і нічого страшного в цьому немає;
- Вино часто є інгредієнтом у кулінарії, і його згубний вплив на організм у цьому контексті найчастіше применшують;
- Батьки, які п’ють вино – це впливає на формування уявлення про цей алкоголь у дитини, мовляв, це цілком нешкідливий і культурний напій.
Як зупинити та вилікувати винний алкоголізм?
Перше, що потрібно зробити питущій людині – визнати наявність у неї проблеми. Це початок позбавлення від будь-якої залежності. Ми у своїй клініці використовуємо комплексний підхід у лікуванні винно-горілчаного алкоголізму. Тобто спочатку проводиться детокс організму та відновлення нормального функціонування постраждалих органів. Потім лікар-нарколог приступає до формування відрази до вина у пацієнта. Це відомий метод Довженка – шляхом навіювання (не гіпнозу, не заговорювань!) у залежної людини виникає відторгнення від алкоголю, самі думки про випивку неприємні. Але, повторимося, для початку потрібно усвідомити проблему і хотіти її позбутися. Якщо ви або ваша близька людина страждає на винний алкоголізм – записуйтесь на прийом за номером +38 (044) 288-31-86 або +38 (063) 237-51-14. Конфіденційність гарантуємо!