Пивний алкоголізм є формою алкогольної залежності, що супроводжується патологічною пристрастю до пива. Це характеризується постійним вживанням цього напою, відчуттям потреби в ньому, поступовою втратою здатності контролювати обсяг випитого, наявністю абстинентного синдрому та іншими характерними ознаками алкоголізму.

Через активну рекламу пива багато хто вважає його нешкідливим або навіть корисним для організму, і той, хто вживає багато пива, не розглядається як потенційний алкоголік. Однак це помилкове уявлення: вживання великої кількості пива компенсує низький вміст спирту в ньому (5-8%). Таким чином, 2,5 літра міцного пива (8%) еквівалентні півлітровій пляшці горілки.

Які існують етапи, симптоми та ознаки пивного алкоголізму у чоловіків?

Етапи:

  1. Психічна залежність. Люди п’ють пиво, щоб “покращити” свій настрій і розслабитися. В середньому людина п’є не більше 0,3-0,5 літра пива в день, хоча вона може не пити багато кожен день, але може робити це часто.
  2. Фізична залежність. Чоловік п’є пиво щодня від 0,5 до 2 літрів. Хворий практично повністю втрачає інтерес до інших напоїв, і без хмільного настрою, ентузіазм до інших занять зменшується.
  3. Деградація особистості. Хворий п’є пиво щодня. Він може виявляти інтерес до “добавки” більш міцних напоїв, оскільки п’є у великих кількостях кожен день – від двох до десяти-п’ятнадцяти літрів. Загалом людина перебуває в постійному стані легкого пивного сп’яніння.

Симптоми та ознаки:

  • Неспроможність контролювати кількість випитого пива;
  • Нездоланна тяга до пива, бажання пити завжди;
  • Збільшення адаптації організму. Хворий повинен пити все більше і більше, щоб досягти бажаного ефекту;
  • Наявність похмільного синдрому та бажання приймати крапельницю від похмілля, щоб полегшити свій стан;
  • Якщо алкоголік не вип’є пива, коли захоче, він стає роздратованим і агресивним;
  • Пиво іноді може викликати тимчасову втрату пам’яті;
  • У людини, яка страждає від пивного алкоголізму, проблеми із сном, через що вона відчуває себе погано вдень;
  • Хворий не може розслабитися або підняти собі настрій без пива.

Існують також зовнішні ознаки пивного алкоголізму. Серед них можна виокремити: зайву вагу, відому як “пивний” живіт, здуття, гучне дихання, мішки під очима, синюватий відтінок обличчя і так далі.

Як зупинити та вилікувати пивний алкоголізм?

Щоб зупинити та вилікувати пивний алкоголізм, важливо звернутися до фахівців, таких як дипломовані психологи, психотерапевти та консультанти з хімічної залежності. Процес лікування розпочинається з детоксикації, яка включає виведення з запою та усунення абстинентного синдрому. Пацієнт, усвідомивши проблему, проходить консультації нарколога та, за необхідності, психіатра.

Процес лікування пивного алкоголізму включає такі етапи:

  1. Консультація. Проводиться первинний огляд та консультація нарколога. За необхідності може знадобитися додаткова консультація психіатра.
  2. Детоксикація. Виведення з запою вдома або в клініці, а також усунення абстинентного синдрому.
  3. Медикаментозна терапія. Спрямована на нормалізацію важливих функцій органів та систем організму, а також відновлення втрачених вітамінів і корисних речовин.
  4. Реабілітація алкозалежних. Проводиться в спеціалізованому центрі або амбулаторно. Може включати індивідуальні та групові заняття.

Ці етапи спільно створюють комплексне лікування, спрямоване на позбавлення від пивного алкоголізму, відновлення фізіологічних функцій організму та психологічну реабілітацію.

Підтримка після завершення лікування також відіграє важливу роль, забезпечуючи можливість спілкування з фахівцями на протязі всього життя. Це слугує гарантом успішного відновлення в складних моментах.

Важливо визначити стадію алкоголізму перед початком лікування.

Інноваційний та ефективний метод лікування пивного алкоголізму в клініці “Дар” за методом Олександра Довженка

Лікування алкоголізму за методом Олександра Довженка виокремлює важливість особистості психотерапевта для пацієнта з алкогольною залежністю. Використання сугестивного методу з психотерапевтом сприяє заспокоєнню, впевненості в своїх силах, підкоренню волі та її відновленню у пацієнта. У цьому методі відсутні медикаменти, процедура триває від півтори до чотирьох годин, і пацієнт знаходиться в постійному стані свідомості, без поглиблення в гіпнотичний сон чи розсіювання уваги впливом будь-яких речовин.

Метод Довженка включає в себе:

  • Кодування від алкогольної залежності;
  • Процедуру формування негативних емоцій та думок щодо алкоголю, наприклад, розвиток алкогольної відрази;
  • Лікування чоловічого, жіночого та підліткового алкоголізму;
  • Лікування алкоголізму анонімно та без участі хворого.

Автор методу, Олександр Довженко, стверджує, що слово має матеріальну основу і впливає на всі матеріальні процеси в організмі. Тому важливо знайти правильне та точне слово, яке справить безпомилковий вплив на людину.

Підсумок

Всю необхідну інформацію про те, як позбутися від пивного алкоголізму – симптоми, лікування, методи подолання алкогольної залежності у чоловіків, ви знайдете у центрі “Дар”. Наші досвідчені фахівці, лікарі вищої категорії, успішно застосовують ефективні методи лікування цього захворювання протягом десятиліть. Не соромтеся звертатися до нас для консультацій або запису на прийом:

  • +38 (044) 288-31-86
  • +38 (063) 237-51-14

Станьте на шлях до здорового та незалежного життя!