Жіночий алкоголізм, як і будь-який інший, – це стан, при якому людина не може контролювати бажання вживати алкоголь і його кількість. Це рано чи пізно призводить до проблем як зі здоров’ям, так і в особистому житті та на роботі. Алкоголізм у жінок є досить конкретною хворобою, яку слід лікувати – чим раніше розпочати процес лікування, тим краще.

Наслідки жіночого алкоголізму

Те, про що йтиме далі мова, можна віднести не тільки до наслідків, але і до того, що супроводжує алкоголізм у жінок протягом всієї хвороби. А саме: скандали в сім’ї, на роботі, емоційна нестабільність, необґрунтована агресія, розпад родини. Але може бути і страшніше – наприклад, відхилення в розвитку плода вагітної жінки, аж до вад. Навіть легкий алкоголь під час вагітності категорично протипоказаний, не кажучи вже про регулярне зловживання міцними напоями.

А як щодо пива? Теж нічого хорошого. У пиві є естрогени, які змінюють гормональний фон, що веде до порушення менструального циклу та навіть безпліддя. Більше того, жінка стає все більше схожою на чоловіка, як психологічно, так і фізично: з’являється грубість і агресія, вегетація над верхньою губою.

До смертельних захворювань, спричинених жіночим алкоголізмом, можна віднести:

  • Гепатит;
  • Ожиріння печінки;
  • Цироз;
  • Панкреонекроз та інші.

Алкоголізм у жінок розвивається швидше, ніж у чоловіків, і так само швидко призводить до руйнування здоров’я, як ментального, так і фізичного.

Симптоми та ознаки жіночого алкоголізму

Чим швидше можна виявити алкоголізм, тим легше з ним боротися. Симптоми алкоголізму у жінок і дівчат можна поділити на дві групи:

  1. Поведінкові ознаки – часте і безпричинне вживання/зловживання алкоголем, гулянки, прийом спиртних напоїв наодинці. А також: втрата інтересу до захоплень (окрім вживання алкоголю), апатія до того, що відбувається, погіршення відносин з родиною, близькими та друзями.
  2. Психоемоційні симптоми – агресія, істерії, неадекватна реакція на звичайні явища. Сюди входять: тремор рук, безсоння, провали пам’яті, у важких випадках – галюцинації.

Крім того, з жінкою відбуваються фізичні зміни. При алкоголізмі в неї з’являється набряк обличчя, почервоніння очей, є проблеми з нігтями, волоссям та шкірою.

Стадії жіночого алкоголізму

1 стадія – формування психологічної залежності. Жінка постійно хоче отримати дозу алкоголю, при цьому стверджує, що проблем у неї немає.

2 стадія – фізична залежність. На цьому етапі без втручання нарколога не обійтися. Цей етап супроводжується абстинентним синдромом, можуть бути галюцинації і психози.

3 стадія – повна деградація особистості. Погіршення ментального і фізичного здоров’я, серйозні проблеми з пам’яттю, зниження рівня інтелекту.

Жіночий алкоголізм не лікується: чому це міф?

Дійсно, така думка дуже поширена. Не в останню чергу через те, що пристрасть до алкоголю у жінок суспільством засуджується набагато більше, ніж у чоловіків. Чоловікам звикли допомагати в цьому, в той час як жінок просто “списують”. Другий фактор – жіноча винахідливість, яка дозволяє довгий час маскувати залежність, і суспільство вже реагує на неї, коли є незворотні наслідки.

Але, тим не менш, будь-який побутовий алкоголізм – жіночий, чоловічий, підлітковий – можна і потрібно лікувати. Головне – зробити перший крок: визнати проблему і звернутися за допомогою до професіоналів.

Лікування жіночого алкоголізму

Лікувати це захворювання можна двома способами:

  1. Лікарем на дому – спеціаліст виїжджає на дім з усім необхідним обладнанням та медикаментами. Після обстеження лікар виводить з запою, проводить детоксикацію організму і призначає лікування для позбавлення від залежності. Крім того, нарколог дає рекомендації родичам та близьким щодо догляду за хворою та правильного спілкування з нею. Лікування жіночого алкоголізму вдома також передбачає пиття води в великих масштабах, харчування з великим вмістом вітамінів, виключення з раціону гострого та соленого, прогулянки на свіжому повітрі та помірні фізичні навантаження.
  2. Лікування в клініці – воно включає стабілізацію стану пацієнтки, симптоматичну терапію та кодування. Один із найефективніших методів – кодування за методом Довженка. Це різновид емоційно-стресової терапії, після проведення якої в людини повністю зникає пристрасть до алкоголю. При цьому пацієнтку не піддають зануренню в стан гіпнозу або трансу, а впливають переконанням. В результаті у людини виникає повна байдужість до спиртного, а самі думки про нього викликають відразу.

Як записатися на лікування жіночого алкоголізму в Києві

Якщо ви або ваша близька людина страждає від цього недугу, ми рекомендуємо вам не втрачати час даремно і терміново вжити необхідні заходи. Адже сучасна медицина дозволяє вилікувати від алкоголізму практично будь-яку людину – головне усвідомити проблему і звернутися за допомогою до професіоналів.

Записатися на консультацію до нарколога в Києві ви можете на нашому сайті онлайн або за номерами телефонів +38 (044) 288-31-86 та +38 (063) 237-51-14. Ми гарантуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта і конфіденційність даних.