Ігровая залежність по-іншому називається ігроманією – це пристрасть до гральних ігор, таких як казино, карти, рулетка, комп’ютерні ігри. В даний час дуже багато людей “підсіли” на різні ігри.
Віртуальний світ налаштовує людину проти близьких людей і друзів, адже людині здається, що існує життя тільки в іграх. Ігрова залежність від комп’ютерних ігор сильно діє на психіку і повністю змінює уявлення людини.
Ознаки ігрової залежності
Існує два види гравців: одні грають для того, щоб виграти якусь певну суму грошей, а інші просто входять в таке стан, що втрачають рахунок часу та грошей. Ігрової транс – це дуже жахливий стан, коли для людини існує тільки віртуальний світ, його не цікавить, що відбувається в його житті. Ігроман може грати до тих пір, поки він не стане погано або він не впаде обтяжливим поблизу комп’ютера.
Коли людина програє, то вона починає перед своїми близкими клястися, що більше не буде ніколи грати і не підійде до комп’ютера або ігровому автомату. Але як тільки в його руку падають гроші, він знову починає грати і це відбувається без зупинки, вони вірять в те, що в цей раз вони обов’язково пощастять.
Ігровий транс багато порівнюють із вживанням наркотичних та психотропних засобів. При ігровій залежності гравець випробовує безліч різних емоцій, іноді з-за цього стає жорстоким. Дуже багато говорять, що вони грають не ради грошей, а ради того, щоб довести навколишнім, що вони набагато краще інших, вони виграють, у них є досвід.
Симптоми лудоманії
Люди, залежать від ігор, виявляють наступним чином: у них блідні очі з синяками під ними, вони дуже часто дратівливі, постійно суєтяться, практично ні з ким не розмовляють. Гравці постійно задаються питанням, де взяти гроші. Дуже часто родичі помічають, що гравець став замкнутим, його мучить безсоння, він ховає гроші, часто бере в борг.
У деяких випадках ігромани починають красти гроші, продавати техніку та всі цінні речі, не залишають у будинку практично нічого.
Важливо вчасно помітити симптоми і почати лікування ігрової залежності.
Як вилікувати ігрову залежність?
Ігрова залежність – психологічна проблема. Найчастіше страждають від ігорної залежності чоловіка.
Перше, що потрібно зробити для звільнення від ігрової залежності – це точна діагностика. Для того, щоб діагностувати проблему, необхідно пройти фізичні та психологічні обстеження. Після цього спеціаліст дасть точне уявлення про ігрову залежність і вирішить, що робити для звільнення від неї.
При ігровій залежності також дуже часто застосовуються лікарські засоби. До них відносяться наступні: Контемнол, Микалит, Топамакс та інші засоби. Лікування ігрової залежності лікарськими препаратами є не дуже ефективним засобом за тією причиною, що така родова залежність, у більшою мірою, психологічна.
В даний час існують анонімні спільноти, в яких людина визнає, що він є ігроманом чи алкоголіком, а це вже хороший знак, коли сам людина визнає наявність залежностей. Завдяки такому співтовариству люди поділяються другові з досвідом та порадами про те, як вони справляються з цією проблемою. Якщо ж участь у них поєднується з відвідуванням сеансів психотерапії, то в даному випадку ефективність лікування підвищується в кілька разів.
Лікування від ігрової залежності – психотерапія. Курс терапії повинен проходити в кілька етапів, під час якого лікар з’ясовує причини, за якими пацієнт почав грати і що йому подобається в процесі. Спеціаліст пропонує людині знайти заняття, які будуть замінити його гри. P>
Наші спеціалісти медичного центру “ДАР” допоможуть Вам та вашим близьким справитися з проблемою ігрової залежності, комплексно підійшовши до проблеми.
Автор публікації:
Баласанов Рафаель Володимирович