Пиво — слабоалкогольний напій, але тим більш небезпечний його вплив на залежну людину. Статистика показує, що алкоголізм при вживанні пива розвивається в 3 (!) рази частіше, ніж при вживанні інших видів алкогольних напоїв.
Що ж провокує прояв пивного алкоголізму?
По-перше, пиво не тільки викликає приємне відчуття сп’яніння, але й дає можливість насолодитися смаком. Вміст великої кількості мікроелементів, вітамінів, вуглеводів, білків робить його вельми поживним продуктом. У такому ракурсі сприймати пиво як небезпечний алкогольний напій досить складно. А це означає подвійну залежність.
По-друге, нібито низький вміст алкоголю. Відсоток спирту в пиві, яке випускалося в часи СРСР, не перевищував показник в 3,5%, а в деяких випадках не дотягував і до 2%. Проте сьогодні існують сорти, що відрізняються вмістом етанолу в 9 і навіть 14%, що прирівнюється за своєю міцністю до вин. Ось тільки незважаючи на подібні показники звичне сприйняття пива як легкого напою досі залишається в силі. Деякі вважають прийнятним випити з ранку пляшечку-дві з метою розслабитися і розфарбувати день, що почався. Власне, цей момент і можна вважати першим сигналом до початку пивного алкоголізму.
Перші ознаки пивного алкоголізму
- Вживання великих обсягів пива щодня.
- День починається і закінчується пляшкою пива.
- Поява дратівливості в тверезому стані.
- Утворюється «пивний живіт».
- Починають слабшати м’язи.
- Проблеми з потенцією.
- Головні болі.
Подальші прояви симптомів пивного алкоголізму характеризуються порушеннями з боку серцево-судинної системи (кардіоміопатії, підвищення артеріального тиску та ін), вираженими неврозами і психозами, проблемами в роботі головного мозку, гормональної системи та зниженням репродуктивної функції аж до безпліддя.
Таким чином вчасно діагностувати ймовірну проблему і вжити необхідних заходів щодо її ліквідації — важливий пункт збереження здоров’я, що особливо актуально для сучасного молодого покоління.
Лікування пивного алкоголізму в Києві можна отримати, звернувшись в нашу медичну клініку. Тут пацієнт самостійно вибирає груповий або індивідуальної метод терапії, чітко дотримується рекомендацій лікаря. P>